סוגי אמבטיות

חדרי אמבטיות הם חדר בעל תפקיד חיוני בכל דירה ובית. מי מאיתנו לא אוהב לעשות מקלחת מהירה בתוך מקלחון או לטבול במים החמים והמרגיעים של אמבטיה מבושמת ביום חורף קר. אם אתם משפצים או רוכשים דירה הנמצאים בבנייה תוכלו לבחור בין מספר סוגים ודגמים של אמבטיות.

סוגי אמבטיות

סוגי חומרים עבור אמבטיות

בשוק קיימים שני סוגי אמבטיות נפוצים – אמבטיה פח או אקרילית. לכל סוג יתרונות וחסרונות משלו.

  • אמבטיה פח היא הנפוצה ביותר ברוב הדירות בארץ וזהו גם הסוג שנותנים קבלני הבניין השונים. קיימים מספר סוגים של אמבטיות פח המגיעות בציפוי אמייל וחשוב לבדוק מהו עובי דופן האגן. אמבטיה סטנדרטית וזולה היא בעלת דופן בעובי של 1.7 מ"מ. אמבטיות פח איכותיות יותר הן בעלות דופן בעובי דופן של 2.3 מ"מ והסוג השלישי, שהוא לרוב מתוצרת חוץ, הוא אמבטיות עם דופן פח בעובי של 3.5 מ"מ. אמבטיה היקרה והאיכותית ביותר עשויה יציקת פלדה אך היא איננה נפוצה בגלל מחירה הגבוה.
  • אמבטיה אקרילית נפוצה פחות בארץ, וגם בה יש חשיבות לעובי הדופן, כאשר כדאי כמובן לבחור באגן בעל דופן עבה יותר. עם זאת היא גמישות החומר האקרילי מהווה בעיה לכן בזמן ההתקנה חשוב מאוד לדאוג להתקנה נכונה שתמנע את תנועת האמבט.

מה עדיף אמבטיה פח או אקרילית

לכל סוג אמבטיות יש יתרונות וחסרונות משלו ויש לעשות שיקולים ולראות מה מתאים לכל אחד. אמבטיה עשויה פח שומרת על צורתה לאורך זמן רב ומגיעה עם ציפוי אמייל בגוונים שונים שניתן להתאים לאריחי החרסינה או הקרמיקה ולכלים הסניטרים הקיימים או לבחור כל גוון שמוצא חן בעינינו. מצד שני, החיסרון של אמבטיות פח הוא שהאמייל המצפה אותן יכול להתקלף כאשר חפץ כבד משקל נופל עליהן, כמו למשל ראש טוש של ברז אמבטיה. לעיתים נפילה של חפץ בתוך אמבטיות פח יכולה אפילו לגרום לפיצוץ באמייל או לשבירת פיסה קטנה ממנו, מה שידרוש תיקון על ידי בעל מקצוע.

היתרון של אמבטיה אקרילית הוא שאין לה ציפוי אמייל שיכול להיפגם אך חסרונה הוא כאמור הגמישות של החומר שמקשה על שמירת הצורה המעוגלת.

ניתן לחדש חדרי אמבט ישנים על ידי התקנת אמבטיות חדשות לאחר הוצאת האגנים הקיימים, אך לשם כך יש צורך בבעלי מקצוע מיוחדים שזו המומחיות שלהם.

דגמים ועיצובים של אמבטיות

הצורה הנפוצה ביותר היא אמבטיה מלבנית הצמודה לקיר ומחופה אריחי קרמיקה או חרסינה באותה דוגמה המשמשת לחיפוי כל חדר האמבטיה ובדוגמה המתאימה לדוגמת כיור אמבטיה ולאסלה, שבדרך כלל גם היא ממוקמת בחדרי אמבט מודרניים.

בחללים גדולים יותר ניתן לבנות גם אמבטיה פינתית או משושה ואפילו לשלב אותה עם ג'קוזי ליצירת חלל רחצה מפנק באווירה של ספא יוקרתי. ניתן גם למקם אמבטיות בצורת פרי סטנדינג בחדר על רגליים בעלות צורה ייחודית ומפוסלת ולשלב אותן עם דוגמת ריצוף מיוחדת כמו אבני פסיפס שחוזרים היום לאופנה או אריחי צפחה ועם ברז אמבטיה עשוי נחושת או פליז במראה עתיק. האפקט המתקבל הוא של חדר רחצה בסגנון ויקטוריאני המשלב עיצוב בסיגנון עתיק עם הטכנולוגיה החדישה של יצור אמבטיות ואביזרי אמבט מודרניים.

חשוב לזכור שחדר אמבטיה משמש אתכם יום יום פעמים רבות, לכן כדאי לבחור אמבטיות בסגנון שאתם אוהבים אך לשמור גם על הפרקטיות של החלל ועל עיצוב נוח המתאים לאורח החיים שלכם ושל המשפחה שלכם.

הוספת מאמר לאתר?

קידום אתרים בישראל קידום אתרים בישראל